'Letokruhy" náhrdelník s Papua a Shiva mušlí, perlou a achátem

Autorský cínovaný náhrdelník se vsazeným medailonkem s Papua a Shiva mušli v tepané mističce, který doplňuje btonzový kruh, říční perla a achátová kulička.
Ozdobná část je zavěšená na kulatém koženém řemínku s praktickým zapínáním vpředu.

PAPUA MUŠLE  je symbol čistoty a proměn. Stimuluje intuici a představivost. Podporuje psychický rozvoj. Pomáhá vyjadřovat svoje pocitu vůči ostatním a dosahovat spolupráce s druhými lidmi. Léčí emoce a uklidňuje v emocionálně napjatých situacích.

Přináší lehkost, smích a úctu k životu. Pomáhá překonat zklamání a harmonizuje tělesný a duchovní růst. Podporuje plodnost těla i ducha.
Čistí a otvírá všechny čakry, hlavně tři spodní.
Paua je jeden z divů přírody. Nejbarevnější mušle - má nejzářivější a nejplnější barvy na světě. Používá se pro výrobu šperků a její střípky pro výrobu bižuterie. Šperky se zářivě mění v duhových barvách dle pohybu.
Má velký význam v maorských tradicích, je nezbytná pro svatební obřady a jiné oslavy.
Mušle jsou jedlé a jsou národní delikatesou. Jejich lov je chráněn přísnými kvótami.


SHIVA MUŠLE /Shivovo oko/ je kousek lastury, přesněji ochranné víčko vodního plže. Své jméno dostalo podle boha Šivy, jednoho z nejvyšších hinduistických bohů. Symbolizuje 3. oko uprostřed Šivova čela a otevírá čakru 3. oka. Má vodní energii, která přináší hluboké porozumění a posiluje intuici. Shivovo oko symbolizuje moudrost, kreativitu a neustálý koloběh života, stejně jako Šiva, který ničí, aby vše mohlo být transformováno a znovu ožilo. Představuje neustálou změnu, ale i duchovní moudrost. Spirála uprostřed mušle je znamením síly a energie. V Indii je Shivovo oko považováno za ochranný amulet a prý nosí štěstí, říká se mu také peníze mořských panen. Pomáhá porozumět sobě samému a nalézt tak pravou životní cestu. Napomáhá spojení s Vyšším Já, ale zároveň nás spojuje s Matkou Zemí. Pomáhá také rozumět snům a chrání před nočními můrami

Materiál: Shiva a Papua mušle, říční perla, achát, kůže, cín, střibro, bronz

Velikost: obvod náhrdelníku cca 52 cm

1 840,00 Kč